Mini pôžička

mala pozicka

Pod názvom mini pôžičky sa myslia úvery spravidla na niekoľko desiatok alebo stoviek Eur, ktoré získate bez väčšej administratívy a obvykle s vybavením doma a cez internet. Tieto pôžičky boli v minulosti veľmi populárne a poskytovalo ich pomerne dosť veľa nebankových spoločností, no hoci je dnes ponuka o niečo užšia, stále je zaujímavá.

Na čo všetko môžete mini pôžičku použiť

Vzhľadom na výšku pôžičky a jej parametre, ale aj rýchly a jednoduchý spôsob vybavenia, ide o pôžičku, ktorá je ideálna buď na nečakané, alebo menšie výdavky.

mini pozicka na vsetko

Pôžička je bezúčelová, čo v praxi znamená, že je poskytovateľ pri jej vyplácaní nijako nelimituje to, na čo môžete peniaze použiť. To je dobrou správou, nakoľko máte úplnú voľnosť a nemusíte nikomu nič dokladovať. Peniaze môžete využiť ľubovoľne a to bez ohľadu na to, či ste mali nejaké výdavky plánované, alebo vás zaskočili nárazovo.

Peniaze z mini pôžičky sa najviac používajú napríklad na:

  • opravu spotrebičov, ktoré sa v domácnosti pokazili, pričom ide len o menšiu opravu, ktorá však neznesie odklad a potrebujete mať peniaze do 24 hodín
  • nečakaný výdavok v podobe nedoplatku za energie alebo bývanie, pričom tento výdavok je menšieho charakteru, ale aktuálne naň nemáte financie
  • plánované výdavky, napríklad nákup nejakého zariadenia alebo vybavenia do domácnosti alebo plánovaná oprava auta, tiež menšieho rozsahu
  • pomoc pre rodinu alebo blízkych, ak potrebuje niekto z vášho okolia peniaze, no nemôže ich zohnať iným spôsobom, môžete mu takto požičať

Vybavenie cez internet, SMS a s minimom dokladov

Mini pozicky si vybavíte priamo z pohodlia svojho domova a to aj cez telefón. Využiť môžete buď internet, kde sa dá pôžička získať priamo z oficiálnych webstránok poskytovateľa, prípadne požiadaním cez SMS správu alebo telefonicky cez infolinku.

Najrýchlejšie a najprehľadnejšie je vybavenie cez internet. Väčšina poskytovateľov týchto pôžičiek umožňuje zvoliť si flexibilne výšku pôžičky, potom vybrať splatnosť a priamo online vidíte, dokedy máte úver splatiť a koľko budete musieť vrátiť. Po spracovaní žiadosti a jej schválení vám môžu prísť peniaze na banková účet alebo poštovým šekom.

Aby ste získali pôžičku, nemusíte predkladať žiadne písomné doklady, čiže ani príjem, ani výpis z účtu a ani kópiu daňového priznania. Nemusíte dokladovať ani účel použitia peňazí z pôžičky, keďže mini pozicka je bezúčelová a môžete ju použiť na čokoľvek.

Podmienky a parametre mini pôžičiek

Mini pôžička je, ako už naznačuje aj jej samotný názov, úverovým produktom menšieho rozsahu. Ide o pôžičku, ktorú poskytujú nebankové spoločnosti, čiže o nebankový úver. Je to špecifický produkt, ktorý získate ale len pri splnení niektorých podmienok.

Zároveň má tento produkt aj niektoré osobitné parametre:

Finančná minulosť a bonita: Väčšina poskytovateľov si pri týchto pôžičkách neoveruje výšku vášho príjmu, ale bude sa pozerať, či nemáte nejaké aktívne exekúcie, prípadne, akú máte úverovú a finančnú minulosť. V prípade, ak ste v omeškaní so splácaním nejakej aktuálnej pôžičky alebo úveru, môže sa stať, že vám mini pôžičku neschvália.

Výška úverového limitu: Ak ste úplne nový klient, mini pôžičku si môžete požičať spravidla do výšky 100 €. V prípade, ak ju vrátite, môže sa limit postupne alebo skokovo navýšiť, čo znamená podľa konkrétneho poskytovateľa úveru výšku až do 300 €. V každom prípade platí, že ako mini pôžička je označený úver najviac do výšky 500 €.

Splácanie a úrok: Splácanie pôžičky je naraz na konci doby splatnosti, pričom táto doba splatnosti sa môže líšiť aj podľa výšky úveru, ale aj podľa toho, akú máte finančnú históriu. Bežne je splatnosť rádovo v týždňoch, obvykle od 1 týždňa až po 2 mesiace. Pokiaľ ide o úrok, ten je rôzny, dôležitejšie je RPMN, to je obvykle cez 2000.

Vyplatenie pôžičky: Štandardne sú tieto pôžičky vyplácané do 24 hodín, závisí to aj od toho, kedy o ňu požiadate. Ak to stihnete doobeda, väčšina poskytovateľov vám peniaze vyplatí ihneď, ak nie, tak až o dva pracovné dni. Vyplatenie mini pôžičky môže byť formou bezhotovostného vkladu na účet alebo formou šeku, ktorý vyberiete na pošte.

Splácanie a predĺženie splatnosti mini pôžičky

Pokiaľ ide o splácanie mini pôžičiek, vzhľadom na výšku aj dobu splatnosti platí, že pôžička sa vypláca jednorazovo pri jej schválení a zároveň sa aj splatí jednorazovo a to na konci doby splatnosti. Nemusíte tak nič splácať po častiach, ale až po uplynutí lehoty.

V prípade, ak by ste mali na konci predpokladanej doby splatnosti problém s vrátením peňazí, je možné si splatnosť predĺžiť a to štandardne buď o 2 týždne alebo o mesiac. Predĺženie nemusia poskytovať všetky spoločnosti ponúkajúce pôžičky a obvykle je spoplatnené. Výška poplatku sa pohybuje rádovo od 5 do 10 % zo sumy mini pôžičky.

Ak viete, že budete potrebovať pôžičku na dlhšie obdobie a viete to už hneď na úvod, môžete skúsiť aj väčšie úvery, ktoré majú splatnosť rádovo niekoľko mesiacov. Väčšími pôžičkami sa myslí napr. úver na auto, vybavenie domácnosti alebo hypotéka.

Mini pôžička

Čo zvážiť pri výbere a porovnaní mini pôžičky

Aby ste si vybrali skutočne tú najlepšiu mini pôžičku, mali by ste venovať na úvod pozornosť porovnaniu podmienok medzi poskytovateľmi a niektorým parametrom.

Pri výbere konkrétnej pôžičky zvážte nasledovné faktory:

  • koľko potrebujete požičať a koľko si je možné požičať, v prípade nového poskytovateľa sledujte hlavne maximálny úverový limit na prvú mini pôžičku
  • kedy budete musieť peniaze vrátiť, čiže splatnosť pôžičky, aj tu sa môže líšiť doba splácania v závislosti od toho, či ide o prvú pôžičku alebo už ďalšiu
  • aké sú prípadné poplatky spojené s predĺžením platnosti pôžičky alebo jej vybavením, či je vôbec možné predĺžiť splatnosť pôžičky a ak áno, o koľko
  • aký je úrok na pôžičke, prípadne, o koľko pôžičku preplatíte, čiže aký je rozdiel medzi sumou, ktorú si požičiavate a sumou, ktorú budete musieť vrátiť

Pri vybavení pôžičky sa štandardne využíva internetová stránka poskytovateľa, no ak chcete mať prehľad, vyskúšajte online kalkulačky a porovnávače s nezávislým porovnaním úverov. Vďaka nim získate presnú predstavu, ktorá mini pôžička je najlepšia. Pre viac užitočných informácií navštívte pozicky123.sk